четвер, 31 січня 2019 р.

Обов’язок адвокатів підвищувати свою кваліфікацію та відповідальність за його невиконання










31 січня — останній день для подачі кожним адвокатом картки обліку залікових балів, якою він підтверджує виконання свого професійного обов’язку з підвищення кваліфікації. А за його невиконання законодавством встановлено відповідальність.
Про це читайте у статті на LegalHub.online

середа, 30 січня 2019 р.

Плата за подачу скарги на адвоката: гарантія адвокатської діяльності чи обмеження прав клієнтів?




Вже ні для кого не секрет, що заяви (скарги) на адвокатів стали платними. Даний платіж було запроваджено як захід сприяння забезпечення адвокатської діяльності. Однак деякі скаржники сприйняли це за обмеження свого права на оскарження неправомірних дій адвоката. Подивимось на цю дискусію з точки зору законодавства.
https://legalhub.online/novyny/praktyky/advokatska-diyalnist/plata-za-podachu-skargy-na-advokata-garantiya-advokatskoyi-diyalnosti-chy-obmezhennya-prav-kliyentiv

субота, 26 січня 2019 р.

Працівницю «Укрпошти», яка присвоювала субсидії односільчан, засудили до 3-х років обмеження волі






Протягом кількох місяців засуджена ошукала жителів одного із сіл Сумського району на 20 тисяч гривень. Жінка підробляла підписи односільчан у відомостях про виплату субсидій, а кошти, які були призначені їм як соціальна допомога, привласнювала. Після викриття, жінці було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною першою статті 191, частиною третьою статті 191, частиною першою статті 358, частиною третьою статті 358, частиною четвертою статті 358 Кримінального кодексу України.

Детальніше про обставини справи читайте за посиланням:

https://court.gov.ua/press/news/633670

вівторок, 15 січня 2019 р.

Як дізнатися, що пропонує кожний кандидат у Президенти України?





З передвиборною програмою кожного зареєстрованого кандидата можна ознайомитися на сайті Центральної виборчої комісії (ЦВК). Дана можливість випливає з наступного.

Відповідно до ч.1 і п.2 ч.2 ст.13 Закону України «Про вибори Президента України» (надалі — Закон про вибори Президента) підготовка та проведення виборів Президента України здійснюються публічно і відкрито. Для забезпечення цього виборчі комісії відповідно до своїх повноважень забезпечують можливість ознайомлення громадян із:

- списками виборців;

- відомостями про кандидатів на пост Президента України;

- передвиборними програмами кандидатів на пост Президента України;

- з порядком заповнення виборчих бюлетенів.

Згідно ж із ч.1 ст.51 цього ж Закону ЦВК реєструє кандидата на пост Президента України за умови отримання таких документів:

1) анкети кандидата на пост Президента України за формою, встановленою Центральною виборчою комісією (заповнюється кандидатом особисто);

2) автобіографії особи, висунутої кандидатом на пост Президента України (на паперовому носієві та в електронному вигляді), обсягом до двох тисяч друкованих знаків, що обов'язково повинна містити:
- прізвище, ім'я, по батькові;
- число, місяць, рік і місце народження;
- відомості про громадянство;
- освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу (в тому числі на виборних посадах);
- партійність;
- склад сім'ї;
- адресу місця проживання із зазначенням часу проживання в Україні;
- відомості про судимість, не погашену і не зняту у встановленому законом порядку;

3) передвиборної програми кандидата, викладеної державною мовою, обсягом до дванадцяти тисяч друкованих знаків (на паперовому носієві та в електронному вигляді);

4) документа про внесення 2 500 000 гривень грошової застави відповідно до статті 49 цього Закону;

5) декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 50 цього Закону;

6) ксерокопії першої та другої сторінок паспорта громадянина України кандидата на пост Президента України та сторінок, де зазначаються відомості про його місце проживання відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні». Цікаво, що даною статтею не передбачено використання кандидатом паспорту у вигляді id-card, який видається не лише тим громадянам, які отримують паспорт уперше, а й тим, хто змінив прізвище або загубив старий паспорт;

7) чотири фотографії кандидата на пост Президента України розміром 4х6 сантиметрів, а також дві фотографії кандидата на пост Президента України розміром 9х13 сантиметрів, на паперових носіях та в електронному вигляді.

вівторок, 8 січня 2019 р.

Початок виборчого процесу. З чого почати виборцю?






Постановою Центральної виборчої комісії від 27 грудня 2018 року №253 початок виборчого процесу чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року було оголошено з 31 грудня 2018 року. Чому саме з цієї дати? Невже це новорічний подарунок українцям?

Насправді все більш прозаїчно. Виявляється, відповідно до ч.3 ст.17 Закону України «Про вибори Президента України» виборчий процес чергових виборів Президента України розпочинається за дев’яносто днів до дня голосування. Центральна виборча комісія оголошує про початок виборчого процесу шляхом прийняття рішення не пізніш як за дев’яносто один день до дня голосування.

Оскільки ж ст.4 цього Закону закріплено, що громадяни України безпосередньо обирають Президента України, то логічно почати свій шлях виборця в цьому процесі з перевірки факту включення Вас до Державного реєстру виборців (надалі — ДРВ). Зробити це можна онлайн. Для цього необхідно створити на сайті ДРВ особистий кабінет (зареєструвавшись тут або просто ввійшовши тут) і підтвердивши свій емейл. У розділі «Перевірити дані» особистого кабінету Ви зможете зробити відповідний запит, відповідь на який Вам надійде на емейл, а також буде доступною в самому кабінеті.

Адвокат з неадвокатської компанії. Спірні питання сплати ЄСВ


Сьогодні на порталі LegalHub.online моя стаття щодо сплати ЄСВ адвокатами, які працюють на підприємствах юристами або керівниками юридичних відділів (департаментів). У ній я також торкнулась питань сплати ЄСВ адвокатами з інвалідністю, які здійснюють свою діяльність у формі ФОП. Наведу уривок.

"Варто звернути увагу, що повний варіант норми пп.14.1.226 п.14.1 ст. 14 ПК України містить такі положення (в частині діяльності адвокатів):
“…самозайнята особа — платник податку, який є фізичною особою — підприємцем (ФОП) або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності. Незалежна професійна діяльність — діяльність адвокатів за умови, що така особа не є працівником або ФОП та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.”.
Це означає, що законодавство передбачає здійснення адвокатської діяльності індивідуально у формі незалежної професійної діяльності або ФОП на альтернативних засадах.
Обравши форму ФОП, адвокат може обрати спрощену систему оподаткування. Тоді він матиме ознаки платника ЄСВ, зазначеного у п.4 ч.1 ст.4 Закону про ЄСВ. І саме такого платника частиною 4 цієї ж статті звільнено від сплати ЄСВ за себе, за умови, що він отримує пенсію за віком або є особою з інвалідністю, або досяг віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, та отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
Тому індивідуальна податкова консультація №4080/Б/99-99-13-02-03-14, надана ДФС України 18 вересня 2018 року, про те, що адвокат, будучи одночасно ФОП, зобов’язаний сплачувати ЄСВ і подавати окрему звітність, на мою думку, суперечить чинному законодавству."

Детальніше читайте тут:
https://legalhub.online/analityka/advokat-z-neadvokatskoyi-kompaniyi-spirni-pytannya-splaty-yesv/

четвер, 3 січня 2019 р.

Валютні операції через платіжні пристрої: право є, можливості — нема!

1 січня набрали чинності нові правила валютно-обмінних операцій, за якими фізичні особи матимуть право здійснювати купівлю-продаж готівкової іноземної валюти через платіжні пристрої банків без карткового рахунку. Однак чи готові банки забезпечувати клієнтам таку можливість?

Детальніше читайте тут.

Відшкодування шкоди, заподіяної невідомим транспортним засобом та в деяких інших випадках






От і минуло новорічне свято. Сподіваюсь, Ви вже оговталися після нього і готові повернутися до роботи. Країна без нас не побудується.

І перша в новому році публікація буде з нашої улюбленої рубрики «Міфи України». Так, українці переконані, що, коли пішохода збив автомобіль, який поліція не може знайти, або водій якого не має полісу страхування відповідальності, то ніхто не відшкодує бідоласі заподіяну шкоду.

Та річ у тім, що згідно з п.39.1 ст.39 Закону України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (надалі — Закон про страхування відповідальності) діє Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ). Це єдине об'єднання страхових компаній, які здійснюють обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Так от, є у МТСБУ фонд захисту потерпілих, за рахунок коштів якого відшкодовується шкода, заподіяна життю та здоров’ю:

- транспортним засобом, власник якого не застрахував свою цивільно-правову відповідальність;

- невстановленим  транспортним  засобом;

- транспортним засобом, який вийшов з володіння власника не з його вини, а у результаті протиправних дій іншої особи (крадіжки, грабежу, розбійного нападу тощо);

- транспортним засобом, належним учасникові бойових дій, постраждалому учасникові Революції Гідності та особі з інвалідністю внаслідок війни, які визначені 
законом, а також особі з інвалідністю I групи, яка особисто керує ним, або коли ним керує інша особа у її присутності;

- у разі недостатності коштів та майна страхової компанії — учасника МТСБУ, визнаної банкрутом та/або ліквідованої, для виконання її зобов'язань за договором обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності;

- транспортним засобом, наданим особою, відповідальність якої застрахована, поліцейським та медичним працівникам закладів охорони здоров'я згідно з чинним законодавством (п.41.1 ст.41 Закону про страхування відповідальності).

Такі виплати розподіляються в порядку, встановленому президією МТСБУ. Головне не пізніше трьох робочих днів з дня ДТП повідомити про неї МТСБУ за встановленою формою (бланк можна завантажити тут). Повідомлення можна подати особисто у приймальні громадян, поштою, емейлом або факсом. Після цього з потерпілим зв’яжеться представник МТСБУ або йому (потерпілому) надійде лист про порядок врегулювання претензії з переліком необхідних документів.