вівторок, 8 січня 2019 р.

Адвокат з неадвокатської компанії. Спірні питання сплати ЄСВ


Сьогодні на порталі LegalHub.online моя стаття щодо сплати ЄСВ адвокатами, які працюють на підприємствах юристами або керівниками юридичних відділів (департаментів). У ній я також торкнулась питань сплати ЄСВ адвокатами з інвалідністю, які здійснюють свою діяльність у формі ФОП. Наведу уривок.

"Варто звернути увагу, що повний варіант норми пп.14.1.226 п.14.1 ст. 14 ПК України містить такі положення (в частині діяльності адвокатів):
“…самозайнята особа — платник податку, який є фізичною особою — підприємцем (ФОП) або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності. Незалежна професійна діяльність — діяльність адвокатів за умови, що така особа не є працівником або ФОП та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.”.
Це означає, що законодавство передбачає здійснення адвокатської діяльності індивідуально у формі незалежної професійної діяльності або ФОП на альтернативних засадах.
Обравши форму ФОП, адвокат може обрати спрощену систему оподаткування. Тоді він матиме ознаки платника ЄСВ, зазначеного у п.4 ч.1 ст.4 Закону про ЄСВ. І саме такого платника частиною 4 цієї ж статті звільнено від сплати ЄСВ за себе, за умови, що він отримує пенсію за віком або є особою з інвалідністю, або досяг віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, та отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
Тому індивідуальна податкова консультація №4080/Б/99-99-13-02-03-14, надана ДФС України 18 вересня 2018 року, про те, що адвокат, будучи одночасно ФОП, зобов’язаний сплачувати ЄСВ і подавати окрему звітність, на мою думку, суперечить чинному законодавству."

Детальніше читайте тут:
https://legalhub.online/analityka/advokat-z-neadvokatskoyi-kompaniyi-spirni-pytannya-splaty-yesv/

Немає коментарів:

Дописати коментар