пʼятниця, 30 листопада 2018 р.

Як добитися своєчасного виконання гарантійного ремонту?



Скільки разів ми чули історії про гарантійні ремонти брендової техніки, що тривають кілька місяців? А то й самі потрапляли в такі ситуації? І звідусіль чути: «А що вдієш? Вони роблять, що хочуть! Не в суд же з цим іти!».

Та спосіб скорочення гарантійного ремонту до належних чотирнадцяти днів є і криється він у п.5 ст.1 Закону України «Про захист прав споживачів». Згідно з ним гарантійний строк визначається як строк, протягом якого виробник (продавець, виконавець або будь-яка третя особа) бере на себе зобов'язання про здійснення безоплатного ремонту або заміни відповідної продукції у зв'язку з введенням її в обіг.

При цьому треба розуміти, що безоплатним такий ремонт є лише для Вас як для покупця. Витрати за ремонт несе компанія-виробник. Вона укладає договори із сервісними центрами на здійснення їхніми працівниками гарантійного ремонту її техніки за оплату. Так виникають «авторизовані сервісні центри» різних закордонних брендів.

Отже, якщо Вас не влаштовує робота сервісного центру «Бренду», можна зателефонувати на «гарячу лінію» компанії-виробника і повідомити про неналежне виконання її сервісним центром гарантійних зобов’язань. Кілька таких скарг — і компанія може розірвати договору з цим сервісним центром, і останній втратить гроші.

Практика показала, що після таких дзвінків сервісні центри не лише швидше ремонтують техніку, а й телефонують клієнту, аби дізнатися, чи влаштувала його якість обслуговування.

четвер, 29 листопада 2018 р.

Чи можуть люди з інвалідністю отримати якісну правничу допомогу адвоката?


 
Останнім часом я отримую багато подяк від читачів за мої публікації щодо прав людей з інвалідністю. При цьому часто зауважується, що раніше такого матеріалу ніде не можна було прочитати.

Звісно, мені приємно те, що я роблю потрібну людям роботу на малозвіданій ниві. Але, коли мова заходить за платні консультації, люди тушуються, мовляв, ми не можемо собі це дозволити.

Я розумію, що статистика працевлаштування серед людей з інвалідністю та батьків таких діток невтішна. Тим не менш, надання правничої допомоги — це моя робота, яка є джерелом мого існування. Тому я не можу виконувати її безоплатно.

У зв’язку з цим нагадую, що проблеми, пов’язані з інвалідністю, часто типовими, характерними для певної групи осіб. Тому для вирішення питань правничої допомоги адвоката люди з інвалідністю або батьки таких дітей можуть об’єднувати свої кошти (в народі — «скидуватися»). Тоді фінансовий тягар на кожного члена групи зменшується. І чим чисельнішою є така група, тим менший тягар. Наприклад, вартість консультації чи документа становить 600 грн. Їх легше буде сплатити, об’єднавшись у групу не менше чотирьох людей.

Однак є ще один вихід з положення. В Україні кожне громадське об’єднання людей з інвалідністю (ГОІ) отримують бюджетне фінансування на забезпечення своєї діяльності. Тому будь-хто з членів такого об’єднання або інші люди з інвалідністю може звернутися до його керівництва із заявою про включення до програми роботи семінари та тренінги на тему прав і способів їх захисту. У заяві можна запропонувати правозахисну структуру або конкретного адвоката, які могли би провести відповідні заходи.

Неробочих груп інвалідності не існує



Ще одним міфом, активно підтримуваним МСЕКами, є наявність «неробочої групи інвалідності».
Спеціалісти продовжують переконувати людей, які проходять обстеження, що 1-А група інвалідності встановлюється лише лежачим «овочам», які харчуються рідкою їжею. «Яка вже там робота!», — підводять підсумки лікарі.

І цей міф так прижився в головах українців, що, скільки б я про нього не писала, все одно постійно чую: «Нам не дають 1-А, бо вона неробоча!» і «Та Ви що?! Як Вам вдалося добитися для себе 1-А групи з правом роботи? Ще й в офісі?! Нічого собі!».

Тому, шановні читачі, вкотре Вам нагадую: згідно з п. 2.2 Інструкції про встановлення груп інвалідності, затвердженої Наказом МОЗ України від 05.09.2011р. № 561, висновок про нездатність до трудової діяльності готується лише у разі згоди людини з інвалідністю. Крім випадків, коли таку людину визнано недієздатною, що може зробити лише суд, а не лікуючий лікар чи МСЕК.